Мово українська, мово соловїна !

                                                        Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,

                                                        У барвінки зодягайся, моє щире слово.

                                                        Колосися житом в полі, піснею в оселі,

                                                        Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.

                                                            Щоб на все життя з тобою ми запамятали,

                                                        Як з колиски дорогої мовоньку кохали.

                                                                                                Л. Забашта

06 листопада 2019 року у рамках тижня української писемності та мови шкільна бібліотека ЗОШ№1 провела з учнями 7-Б класу інтелектуальну гру-конкурс знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна!». Мета заходу була спрямована на формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, глибокої поваги до рідної мови.

Змагалися команди «Мовознавців» та «Словограй». Перемогу отримала команда «Мовознавців» 7-Б класу. Тож вітаймо їх!

Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, зокрема, створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, яке здатне вчитися упродовж всього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства, цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня», який тривав з 01 жовтня по 31 жовтня 2019 року.

З  метою залучення учнів нашої школи до книги та читання шкільною бібліотекою були організовані та проведені цікаві та змістовні заходи. Місячник розпочався Днем відкритих дверей під час якого були організовані ознайомлюючі екскурсії з нашою бібліотекою для учнів 1-А та 1-Б класів НУШ. А школярі 2-В класу НУШ відправилися в екскурсійну подорож під назвою «Казковий світ бібліотеки» до міської бібліотеки для дітей. Для учнів 4-Б класу в читальному залі шкільної бібліотеки був проведений квест «Мандрівка країною знань».Змагалися команди Всезнайок, Розумників та Ерудитів. Учні здійснили цікаву подорож Країною знань, подолали всі труднощі й випробування, продемонстрували гарні знання й уміння. Школярі 3-А класу ознайомилися з презентацією книги Василя Сухомлинського «Вогнегривий коник». Маленькі читачі доторкнулися до думки і слова Василя Олександровича, до його веселкового казкового світу, який він так хотів перенести у душі і серця кожної дитини. Учні 10-Б класу стали учасниками зустрічі з письменником, громадським діячем краю Миколою Руцьким, який презентував своїм слухачам нову книгу «Ми у вічі сміялися смерті». В рамках місячника в читальному залі шкільної бібліотеки відбувся конкурс поезії «У світ через книжку», в якому взяли участь учні 4-А, 9-А, 10-Б класів. Учні 6-В класу були ознайомлені з презентацією «Історія створення книги» та відео «Памятники книзі». Протягом місячника в школі діяла благодійна акція «Книжка в дарунок бібліотеці», книжкова виставка нової літератури «Книжкова алея», а ще відбувся конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо».

Учні нашої школи взяли участь в челенджі «Книга єднає освітні заклади міста Славути».

Фото

 

Нові надходження

До уваги користувачів шкільної бібліотеки!

До нашої бібліотеки надійшли нові книги. Будь ласка, ознайомтесь з ними.

       Воронина Л. Таємне товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9:Повість.-К.:Знання,2018.-126с.:іл.

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас!

Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді найпотужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ №9.

    Малик Г. Незвичайні пригоди Алі: Повість . – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 224 с.: іл.                   Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку... Повість увійшла до шкільної програми

                                             Сухомлинський В.О. Вогнегривий коник: Казки. Притчі. Оповідання. – К.: Знання, 2017. – 255с.: іл.

Ця книга — збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку


Дал Роальд Чарлі і шоколадна фабрика. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 239 с.

Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

 

 

 

 

 

Косач Ю. Володарка Понтиди. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 528 с.

«Володарка Понтиди» – це унікальна в українській літературі пригодницька мандрівка лабіринтами королівських дворів, ложами таємних товариств, феєречними маскарадами, капканами підозрілих дешевих корчомок та в’язничних келій у передреволюційній Європі 1770-х років.Герой цього авантюрного і глибоко філософського роману – український козак-шляхтич Юрій Рославець. Зачарований «дамою свого серця» і претенденткою на імператорський трон, він «женеться за з’явою» своєї пристрасті від Парижа, через Німеччину до Венеції, Неаполя, Риму й Пізи, переживаючи карколомні пригоди і сповнюючись життєвою мудрістю й дещо фаталістичним розумінням життя і світу.

Цей літературний шедевр написаний 1987 року в Нью-Йорку контроверсійним українським автором, племінником Лесі Українки, Юрієм Косачем (1908–1990) – видатним, хоча й досі, на жаль, маловідомим майстром української історичної прози.

Лепкий Б. Мазепа: Трилогія. – Кн.2. – Полтава: Історичні повісті. – Дрогобич: Відродження, 2005. – 524 с.: іл.

У книзі вміщено повісті, які склали другу книгу "Полтава" з історичної епопеї "Мазепа" класика української літератури Богдана Лепкого (1872-1941). Твір відбиває складність, героїку і трагізм мазепинської доби під час фатальної для України Полтавської битви.

Високий патріотизм і зрадництво, героїзм і нікчемність, шляхетність і ницість, людинолюбство і людиноненависництво - все це в органічному поєднанні з майже документальним описом конкретних історичних осіб і подій не залишає байдужим нашого сучасника, викликає асоціації з нинішнім буттям України й українців.

 

 

Зубченко О. Перемагаючи долю: Роман у 3-х кн. Кн.1: Під чужим небом. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017.- 552 с.

Перша половина XVII сторіччя... Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої - брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу.

Перебуваючи на чужині - один в Китаї, другий - в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам'ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.

Зубченко О. Перемагаючи долю: Роман у 3-х кн. Кн.2: Козацьке щастя. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 320 с.

 1638 рік, на Лівобережжі лютують коронні війська Миколая Потоцького та Яреми Вишневецького. Козацький обов’язок змушує Івана Рубая і його вірних друзів-козаків Юрка, Петка та Миколу покинути коханих дівчат та стати на захист рідної землі. 

Запорожцям не раз доведеться поглянути в очі смерті, бо їхній ворог – нещадна й всевладна польська шляхта. Бойовій майстерності звитяжних козаків заздрять найвправніші польські й турецькі воїни. За своїх матерів й неньку Україну вони готові і в бій без зброї піти, і один проти десятьох змагатися, і, ризикуючи головою, податися до турецького хана рятувати дівчину. Доля знову розлучає Івана й красуню Оксану, щоб закохані серця, попри відстані й ворогів, все одно віднайшли шлях одне до одного. Бо «сміливі завжди мають щастя»!

Зубченко О. Перемагаючи долю: Роман у 3кн. Кн. 3 : Повій, вітре! – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 528 с.

Наприкінці першої половини ХVII століття татари продовжують нападати на Україну, але козацькі загони є саме тією могутньою силою, що може протистояти ворожій навалі. Слава про мужність і неабияку військову майстерність козаків гримить усією Європою. Саме тому французьке командування звертається до козацької старшини з проханням допомогти звільнити Дюнкерк від іспанців. Козацький сотник Іван Рубай вирушає до Франції. Та чи зможе він вирватися з рук смерті, чи зможе знову обійняти кохану Оксану, зустрітися з братом і друзями, які уже повірили в його загибель?

У цьому романі – історія про кохання, непідвладне часу і відстані; історія про дружбу попри усі перешкоди та готовність рятувати близьких навіть зі смертельної небезпеки; історія про жагу до життя, а понад усе – щира любов до рідної України.

 

Винничук Ю. Місце для дракона .-Харків: Фоліо, 2017. – 313 с.

«Місце для дракона» — напрочуд дивна історія, в якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королів­ства — підступні та трусливі. Дракон милується метеликами, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість люд­ських останків — доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати.

 Але традицій ніхто не скасовував, і ці традиції зобов’язують будь-що знищити дракона. Добро і зло міняються масками — люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди. Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне — виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові-метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу та Люботинське королівство?..
Окрім повісті «Місце для дракона» до книжки увійшли фантастичні та моторошні «Дивні оповіді» та «Львівські легенди», а також антиутопічна повість «Ласкаво просимо в Щуроград».

Малкович І. Подорожник: Вірші вибрані та найновіші. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 288с.

До книги вибраного Івана Малковича (1961) увійшли вірші зі збірок «Білий камінь» (1984), «Ключ» (1988), «Вірші» (1992), «Із янголом на плечі» (1997), «Вірші на зиму» (2006), «Все поруч» (2010), «Подорожник» (2013, І-ше видання), а також деякі з найновіших поезій.
«Ця зустріч з добре знаним поетом яскраво увиразнює те, що було властиве йому протягом усього поетичного шляху – вишуканість простоти і рідкісний ліризм.»        (К. Москалець)

Забужко О. Вірші: 1980-2013. – К.: Комора,2013. – 304 с.

Цей том вибраних віршів видатної української поетеси містить найкраще з її добутку за 1980-2013 роки. Крім текстів, опублікованих у збірках "Травневий іній" (1985), "Диригент останньої свічки" (1990), "Автостоп" (1994), "Новий закон Архімеда" (2000), "Друга спроба" (2009), до цього видання увійшли вибрані поетичні переклади різних років (з Р.М. Рільке, Сільвії Плат, Ч.Мілоша, Й.Бродського та ін.), а також нові вірші, які друкуються вперше.

 

     Багряний І. Тигролови: Пригодницький роман. – К.: Видавн.-ча група КМ-БУКС,2017.-312с.

Історичний роман Івана Багряного «Тигролови» вважається найкращим твором письменника. Прикметно, що твір написаний у 1944 році був також перекладений англійською, німецькою та голландською мовами.
Твір описує складну та багатостраждальну долю в’язня радянських концтаборів Григорія Многогрішного (нащадка українського гетьмана Дем'яна Многогрішного). У основі сюжету протистояння Григорія та майора НКВС Медвина. По-суті це справжня боротьба між представником Системи та людиною, яка проти неї повстала. Варто зазначити, що Іван Багряний провів у радянських «виправних закладах» майже 7 років, тому особливості цих структур йому знайомі не з чужих слів, а з власного досвіду. 
Майор НКВС у творі уособлює тоталітарну машину, що прагне перемолоти звичайну людину, яка не хоче їй підкоритися. Знищити її морально, духовно та фізично. 
Роман по-суті своїй є пригодницьким, і позитивним, оскільки Григорій перемагає свого ворога, що вселяє надію у можливість подолання будь-якого зла, навіть найсильнішого.

Вінграновський М. Вибрані твори у 3 т. – Т.3: Повісті і оповідання. – Тернопіль: Богдан, 2004.-352с.

 До третього тому вибраних творів видатного українського письменника М. Вінграновського увійшли його повісті і оповідання, які позначені глибоким психологізмом, калейдоскопічністю образів, ліричністю та мяким гумором.

 

 

Девятко Н. Скарби примарних островів. Книга 2.

Кохана Пустельного вітру: Роман. – Тернопіль: Богдан, 2012. – 320с.

Через зраду ледь не вся команда піратського корабля потрапляє у полон. І хоча деяким в'язням вдається утекти, шляхи піратів розходяться. Дітей забирає до столиці радник Імператора, де їх вчитимуть у найкращій школі світу, в якій виховують імперських командирів. Химера обіцяє, що юні пірати славитимуть Імператора, коли закінчать навчання. А сімох жінок з піратського корабля везуть у Саркон, покинуте стародавнє місто посеред пустелі, овіяної легендами.

 Чемерис В. Вітька + Галя, або Повість про перше кохання.- Львів: Апріорі, 2018.

У ваших руках чудова гумористична повість про життя і пригоди школярів із села Великі Чаплі. На сторінках цієї книги переплелись: дружба і перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення. Героїчні, а часом і безглузді вчинки підказують Вітьку Горобцю шлях до серця Галі Козачок. Повість входить до шкільної програми та буде цікавою широкому колу читачів.

 

 

 

Завітайте до бібліотеки. Книги чекають на вас!

 

 


Наша бібліотека


Історія виникнення книги


Як книга прийшла до людей 

 

Результати вибору електронних версій підручників для 2 класу

Підручники для 6 класу

Підручники для 11 класу