Національно-патріотичне виховання           


КУЗНЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ. #dzhura_2020

 Цими днями, з 1 по 3 листопада в місті Миколаєві проходив Всеукраїнський інструкторсько-методичний семінар з військово-патріотичного виховання «Кузня захисників України».  Від м.Славута приймали участь вчитель предмету “ Захист Вітчизни ” Микола  Перепелиця,та учні-Джури  ЗОШ І-ІІІ ст.№1Вікторія Басюк і Максим Бондар.

Мета семінару: навчити та ознайомити керівників (інструкторів) ВП організацій та закладів формальної і неформальної освіти з новітніми методиками роботи з молоддю в напрямку національно-патріотичного виховання, психології та формування громадянської відповідальності.

Семінар зібрав представників з різних областей України (Миколаїв, Київ, Харків, Одеса, Черкаси, Славута, Херсон, Кременчук, Каховка). Це керівники військово-спортивних дитячих та юнацьких клубів, тренери національних і прикладних видів спорту, керівники гуртків «Сокіл-Джура».   Які об'єднані однією метою.  Це наша любов до дітей та Батьківщини  - ми займаємося національно-патріотичним вихованням дітей та молоді. 

В перший день семінару ми зібрались в Миколаївському національному університеті iм. В.О.Сухомлинського на кафедрі історії та археології разом з кандидатом історичних наук, доцентом Оксаною Валеріївною Господаренко та ст. викладачем Смирновим Олександром Ігоровичем у темі «Духовні провідники української нації» учасники семінару розглядали, як історія, історичні знання та історична пам’ять мають вплив у формуванні ідеї української нації та її незалежності.

Також у темі «Психолого-педагогічні основи організації виховної роботи з дітьми різних вікових груп» та у бесіді з доцентом Бабаян Юлією Олександрівною було розглянуто виховання, як передача досвіду та яким чином закладаються основи поведінки дитини на різних вікових етапах.

Другий день всеукраінського семінару “Кузня захисників Украіни” пройшов на  Кафедрі військової підготовки МНУ імені В.О.Сухомлинського. Ознайомились  з викладанням предметів в учбових класах, з учбово-матеріальною  базою, військової техніки та парашутно-десантною базою для десантування особового складу та техніки. Побачили чудово облаштований клас для тактичної підготовки підрозділів від відділення до батальйону, провели практичні  стрільби з пістолета та автомата. Цікаво, що будівля, в котрій розташована кафедра військової підготовки була побудована на початку 19-го століття і в ньому розташовувався Інститут Шляхетних Дівиц, аж поки червоні все не знищили.

 Третій блок- надання домедичної допомоги дітям та підліткам та повторення курсу домедичної допомоги вів Сергій Учень. І всі наші курсанти, які проходили цей вишкіл душе схвально відгукнулися саме про те, як Сергій подав материал та скільки нового він розповів і показав.

 Команда з Славути задоволена поїздкою на такий семінар і в чудове місто і здобули купу теоретичних і практичних знань, познайомились чудовими людьми в тому числі з чемпіонкою по підводній стрільбі по мішенях і Президентом Федерації  спортивних і прикладних видів стрільби України Оленою Редьковою і що в Миколаєві завдяки спільній праці із національним університетом Сухомлинського та такими викладачами проходять заходи з підготовки керівників та їх молодих помічників у напрямку ВПВ молоді.

ПОСВЯТА #ДЖУРА

Щороку, стало доброю традицією, учнями нашої школи приймати участь у церемонії посвяти в джури, таким чином поповнювати шкільний козацький рій. І цьогоріч учні 7-х класів з великим задоволенням готували себе до цієї церемонії. Вони знайомились з історією козацтва, вчились ходити строєм, розучували козацькі пісні. Після церемонії посвяти рій ЗОШ I-IIIст. №1 поповнився на 12 нових джур, яким вручені відповідні посвідчення.

14 жовтня


Учасники велопробігу "Зі Славутою в серці"


 


Спортивні змагання до Дня козацтва


Урочистий захід до Дня Захисника України